Kuba
Wood decor TV stand 3 doors 180cm
Discover the TV unit that combines style and practicality with discretion. Its contemporary look, beautiful wood effect, and elegant lines with no visible handles bring a real softness to your living room. Everything that clutters finds its place in its three doors, shelves, and well-thought-out six compartments. Thanks to its large size of 180 cm, arrange your TV corner while allowing the room to breathe. It feels good, it's organized, it's pretty, and it changes everything.
Package 1: L 70.5 x l 47 x h 25.5 cm - 23.85 kg
Package 2: L 191.4 x l 46.3 x h 8.7 cm - 19.35 kg
| Type | TV stand |
| Style | Contemporary |
| Contains wood | Yes |
| Length | 180 cm |
| Material | MDF and particle board |
| Table top material | MDF |
| Underframe | Particle board |
| Colour | Natural |
| Number of doors | 3 |
| Number of shelves | 3 |
| Use | Indoor |
| Warranty period | 2 years |
| Assembly | The product is very easy to assemble, instructions supplied |
| Dimensions | L 180 x D 43 x H 45 cm |
| Table dimensions | L 180 x W 43 x T 1.5 cm |
| Door dimensions (x3) | W 59.5 x H 40 cm |
| Shelf dimensions | W 57.6 x D 38 cm (x2) / W 58.5 x D 38 cm (x1) |
| Height between the shelves | 17.85 cm |
| Height of feet | 5 cm |
| Maximum supported weight | Platform: 80 kg / Per shelf: 15 kg |
Package 1: L 70.5 x l 47 x h 25.5 cm - 23.85 kg
Package 2: L 191.4 x l 46.3 x h 8.7 cm - 19.35 kg