Orbis
Round garden table aluminum and glass seats 6
The Orbis table easily finds its place in your garden and quickly becomes the meeting point for good times. Its round shape invites conviviality and allows for sharing meals, coffee breaks, or long summer evenings with six people, in all simplicity. Its light and contemporary design is based on an aluminum structure, while the tempered glass top adds an elegant and bright touch, pleasant for everyday use. On a terrace or in the middle of the garden, it creates a relaxed atmosphere and naturally makes you want to take your time and enjoy the beautiful days together.
Package 1: L 148 x l 148 x h 14 cm - 34.3 kg
Instruction manual| Type | Fixed length |
| Shape | Round |
| Foldable | No |
| Number of parts | 1 |
| Chairs included | No |
| Material | Aluminium |
| Frame material | Aluminium |
| Pantone code | 14-1107 |
| Colour | Beige |
| Tabletop thickness | 5 mm |
| Table length | 140 cm |
| Table height | 75 cm |
| Contains wood | No |
| Weight | 26 kg |
| Assembly | The product is very easy to assemble, instructions supplied |
| Use | Outdoor |
| Warranty period | 2 years |
| Dimensions | Ø 140 x 75 cm |
| Distance between the legs | 80 cm |
Package 1: L 148 x l 148 x h 14 cm - 34.3 kg
Instruction manual