Elora
Extendable aluminium garden table, seats 8
Fall for the Elora garden table to give your terrace a chic and elegant atmosphere. Completely designed in aluminium, its structure is robust and very easy to maintain; a quick wipe with a cloth is enough. With its integrated extension, welcome up to 8 people around the table. Place aluminum chairs to create a harmonious setting. All that's left is to bring the meal and enjoy a great evening!
Package 1: L 139 x l 94 x h 12 cm - 45.5 kg
Instruction manual
| Type | Extendable |
| Shape | Rectangular |
| Number of seats | 8 |
| Number of parts | 1 |
| Chairs included | No |
| Material | Aluminium |
| Colour | Anthracite |
| Table length | 270 cm |
| Table height | 75 cm |
| Contains wood | No |
| Weight | 41,50 kg |
| Assembly | The product is very easy to assemble, instructions supplied |
| Use | Outdoor |
| Warranty period | 2 years |
| Dimensions | 135 / 270 x 90 x 75 cm |
Package 1: L 139 x l 94 x h 12 cm - 45.5 kg
Instruction manual