Fidji
Bamboo double towel rail
IBAMBTOWELHOLD
£49.00
Including £0.53 ecotax.
Back soon
Notify me when this product is next available.
Ideal for a bathroom
Bamboo
2 bars
Warranty 2 years
Customer service here to help you
Fidji
IBAMBTOWELHOLD
£49.00
Including £0.53 ecotax.
Back soon
Notify me when this product is next available.
Ideal for a bathroom
Bamboo
2 bars
Warranty 2 years
Customer service here to help you
Fidji
Bamboo double towel rail
Add a touch of natural elegance to your bathroom with our bamboo double towel rail. Designed to combine style and functionality, this towel rail is ideal for keeping your towels organised and within easy reach. With two bars arranged on two levels, there's plenty of space to dry and store several towels at once. Made from bamboo, it will bring an exotic touch to your bathroom.
Package 1: L 101 x l 32 x h 12.5 cm - 5 kg
Instruction manual| Type | Towel rack |
| Style | Exotic |
| Contains wood | Yes |
| Material | Bamboo |
| Colour | Natural |
| Use | Indoor |
| Warranty period | 2 years |
| Assembly | The product is very easy to assemble, instructions supplied |
| Length | 100 cm |
| Towel rack | W 100 x D 37 x H 98.7cm |
| Length between bars | 95cm |
| Height of bars | 78.7cm / 96cm |
| Depth between bars | 23.5cm |
| Net weight | 6kg |
Package 1: L 101 x l 32 x h 12.5 cm - 5 kg
Instruction manual