Fidji
3-shelf bamboo console
IBAMBCONSOLE
£79.00
Including £1.00 ecotax.
Back soon
Notify me when this product is next available.
Ideal for an entrance hall, bedroom or bathroom
3 levels
Bamboo
Warranty 2 years
Customer service here to help you
Fidji
IBAMBCONSOLE
£79.00
Including £1.00 ecotax.
Back soon
Notify me when this product is next available.
Ideal for an entrance hall, bedroom or bathroom
3 levels
Bamboo
Warranty 2 years
Customer service here to help you
Fidji
3-shelf bamboo console
Bring a touch of the exotic to your home with our 3-level bamboo console. Whether for an entrance hall, bedroom or bathroom, this console fits perfectly into any space. Thanks to its three levels, it offers ideal storage space for your decorative objects, books or even your beauty products.
Made entirely from bamboo, it adds a warm, natural touch to your decor. Versatile, it can also be used as a shelf to organise and display your belongings in style.
Package 1: L 102 x l 44.5 x h 17.5 cm - 8 kg
Instruction manual
| Type | Storage |
| Style | Exotic |
| Material | Bamboo |
| Colour | Natural |
| Maximum weight supported | 15 kg |
| Use | Indoor |
| Warranty period | 2 years |
| Assembly | The product is very easy to assemble, instructions supplied |
| With drawer | No |
| Number of shelves | 3 |
| Console | W 100 x D 40 x H 81cm |
| Net weight | 7kg |
| Maximum weight supported per shelf | 5kg |
Package 1: L 102 x l 44.5 x h 17.5 cm - 8 kg
Instruction manual